Как изобщо става тоя номер?

Сещаш ли се за онези моменти, когато гледаш как боклуците ти са завладели половината къща, и ти идва да избягаш някъде? Не си единствен! На всеки му писва, ама споко, има начин за почистване на отпадъци без усилие и стрес. Не ти трябва да се хвърляш веднага на тежките артилерии, а да следваш простичко и умно няколко стъпки. Без паника, без нерви – ей така, между другото.

Реално бачкащи съвети за почистване на отпадъци без усилие и стрес

Ако си мислиш, че е невъзможно да си оправиш къщата, без да се скъсаш от бачкане и псувни, значи още не си пробвал следните трикове:

  • Вземи торбите още преди да почнеш. Ако мислиш да чистиш накрая, когато вече всичко е на камара, тежко ти! Още в началото сложи няколко торби из стаите, разпределени по видове боклуци. Пластмаси – едната, стъкло – другата, а ако има много боклуци, викаш тази фирма за извозване на боклук в София и си решаваш проблема още преди да е почнал.
  • Не се прави на герой. Ако не си бачкатор по рождение и те мързи да дигаш тежко, значи няма смисъл да се напъваш излишно. Направи го леко и лесно – малко по малко, с чести почивки. Почнеш ли рязко, ще се издъниш до час-два и после ще зарежеш всичко. Така че дай го лежерно, ама редовно.
  • Помоли за помощ или направо викай хамалите. Няма да си първият, който се е отказал по средата, щото са му отказали краката или е почнал да се задушава от прахоляк. Ако не искаш да висиш с часове да трупаш боклук, намери си кой да ти удари рамо. Примерно някоя фирма за разчистване на апартаменти – те поне си знаят работата, идват, действат, и си заминават, а ти оставаш без стрес.

Отпадъците са навсякъде – а сега накъде?

Чистенето не е само махане на боклуци, а начин на мислене. Вместо да мислиш за чистенето като някаква гадост, почни да го приемаш като лесна задача, дето не ти коства много. Направи си график – един ден една стая, друг ден друга, и така до края на седмицата всичко ще е готово. По-добре малко бачкане всеки ден, отколкото цял уикенд в ада.

Най-често задаваните въпроси

Откъде да почна с чистенето?
Почваш от най-мръсното и най-задръстеното място. Щом там се оправиш, другото ще ти се струва детска игра и няма да усещаш умората чак толкова много.

Къде да изхвърля големите боклуци?
Големите мебели, като например секциите, и уреди не се мятат до кофата, че ще те глобят. Или ги карай на сметището, или звънни някъде да ти ги извозят, че да не се занимаваш ти.

Трябва ли ми специална екипировка?
Ако имаш прахоляк до тавана и паяжини навсякъде, една маска и ръкавици задължително ще ти трябват. Иначе после три дни ще плюеш прах и ще ти тече сопола.

Колко често трябва да изнасям боклука, за да не става хаос?
Ако искаш да не ти става кофти, просто изнасяй боклуците поне веднъж седмично. Не ги трупай, че после като гледаш камарите, ще ти се реве.

Трябва ли да чистя след домашни животни с някакви специални препарати?
Ако животните ти са си свършили работата някъде из вкъщи, задължително ползвай препарати за дезинфекция. Иначе ще смърди, ще се напълни с бактерии и после ти е виновен животът.

Почистване на отпадъци без усилие и стрес